Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 370 чоловік

Поради, рекомендації

Дата: 27 квітня 2021 о 11:30, Оновлено 12 жовтня 2022 о 11:57

БРОШУРА ПРО ТЕ, ЯК ПОВЕРНУТИСЯ ДО НАВЧАННЯ В УКРАЇНСЬКІ ШКОЛИ З-ЗА КОРДОНУ

Ресурси, на яких розміщено цікаву та корисну інформацію для батьків: 

Поради для батьків під час дистанційного навчання

Організація дистанційного навчання: поради для батьків

Ми вважаємо, що батьки потребують в цій ситуації підтримки не менше, ніж діти, адже процес навчання може бути результативним лише тоді, коли кожен із учасників цього процесу є готовим до нього. Саме тому ми підготували низку порад та рекомендацій, які допоможуть батькам налаштувати своїх дітей на дистанційні уроки в школі, а також допоможуть дитині впоратися із дистанційним навчанням.

Підготовка робочого місця для дистанційного навчання

Варто підкреслити, що правильно організоване місце навчання школяра – перший крок до успіху. Під час дистанційки збільшується обсяг навчального матеріалу для самостійного опрацювання, а відтак часу на навчання потрібно буде більше. Саме тому батькам необхідно створити умови, щоб дитина мала місце, де вона зможе безперешкодно певний проміжок часу займатися. Окрім цього, батьки мають забезпечити та перевірити:

  • чи є доступ до мережі інтернет;
  • чи працюють мікрофон та камера на ноутбуці (комп’ютері), а за потреби – навушники;
  • чи встановлене на комп’ютері необхідне програмне забезпечення, а також пересвідчитися чи знає дитина, як ним користуватися.

Встановлення та дотримання чіткого розпорядку дня час дистанційного навчання

Тут батькам важливо зрозуміти що дитина звикла до шкільного розкладу, а контроль над його дотриманням лягав на плечі вчителів. Зараз же ситуація кардинально змінилася: батькам треба пояснити дитині, що, навіть перебуваючи вдома, процес навчання триває, і, відповідно, слідкувати за тим, аби навчальний розклад дітьми не порушувався.

Звертаємо увагу батьків, що дистанційне навчання передбачає самостійну роботу (поряд зі звичайними уроками із поясненням вчителя, школярі отримують завдання, наприклад, переглянути відео, опрацювати підручник, створити презентацію тощо), на виконання якої потрібен час.

Для того, щоб максимально продуктивно організувати навчальний процес, батькам варто мати розклад занять дитини (бажано на тиждень). Це дасть змогу і допомогти дитині в самоорганізації, і проконтролювати її присутність на онлайн занятті.

Слід зазначити, що дітям з гіперактивністю, за умови чіткого дотримання режимних моментів, значно легше вдається зосереджуватися на навчанні, а неквапливим учням – хутчіше долучатися до роботи на заняттях.

Підтримка контакту із вчителем, що здійснює навчання в дистанційному режимі

Цілком можливою може бути ситуація, коли або вам, або вашій дитині щось буде неясним: який розклад навчальних занять, коли відбудеться черговий контроль знань та як здійснюватиметься в умовах дистанційного навчання тощо. 

Варто з’ясувати, яким чином тримати зв’язок із вчителем, не порушуючи етичних норм та особистого простору (це необхідно знати і батькам,і учням). З боку вчителя також доцільним стане зворотній зв’язок із батьками (присутність дитини на заняттях, її успішність, психоемоційний стан учня тощо).

Слідкування за психоемоційним станом дитини

Погодьтеся, умови дистанційної освіти провокують дефіцит спілкування і з ровесниками, і з педагогами. Для дітей брак спілкування досить хворобливе явище, саме тому їм вкрай важливо підтримувати зв’язок із друзями. Батькам варто пам’ятати, що карати своїх дітей спілкуванням із ровесниками та приятелями, особливо в умовах соціальної ізоляції, є вкрай недопустимим. Проте поряд з цим, батькам слід контролювати, аби це спілкування (дзвінки, листування) в жодній мірі не заважало навчанню.

Мотивація дитини під час дистанційного навчання

Окрім цього не варто забувати і про мотивацію дитини. В питанні мотивації радимо батькам хвалити своїх дітей, робити акцент на їх успіхах. Це надасть дітям впевненості у своїх силах, змогу долати перешкоди, а також сприятиме зміцненню теплих й довірливих відносин між дітьми та батьками.

Підтримка здоров’я дитини під час навчання в дистанційній формі

Не забуваймо, що дистанційне навчання передбачає, в тому числі, заняття перед монітором комп’ютера, що позбавляє, в більшості випадків, можливості для повноцінної фізичної активності, а також провокує навантаження на опорно-рухомий апарат і зір. Крім того, радимо батькам слідкувати за повноцінним харчуванням дитини, дотриманням питного режиму, провітрюванням кімнати, а також чи залишається в дитини час на повноцінний відпочинок та сон.

Сподіваємося, що запропоновані поради стануть батькам в нагоді. Віримо, що за умови їх дотримання, кожна сім’я за порівняно короткий проміжок часу матиме змогу спостерігати за позитивними результатами та збереже найцінніше – теплі відносини й здоров’я дитини.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.